Taip, sėdėjimas vienas iš žalingiausių dalykų mūsų gyvenime ir turime tai suvokti kuo greičiau, nes daugeliui tai tapo labai įprasta sėdėti po 8-10 val. dienoje.
Pozityvumo nebus daug, dėl sėdėjimo mes neturime energijos, dėl sėdėjimo mums vis kažkur skauda, tempia. Dėl sėdėjimo jūs senstate greičiau, dėl sedėjimo dauguma turime viršsvorį ir tai tik pradžia..
1. Miegančios smegenys: Nedirbant raumenims ir dėl sulėtėjusios kraujotakos smegenys nebegauna pakankamai deguonies ypač uždarose patalpose, tai su laiku trikdo smegenų funkcijas.
2. Sustingusi nugara: Dėl ilgo ir dažno sėdėjimo nugaros segmentai tampa nebemobilūs, tarpsanariniai diskai nebegauna reikiamų medžiagų bei nebegali tinkamai absorbuoti apkrovos. Nuo to kenčia slanksteliai bei nugaros judesiai tampa riboti bei skausmingi.
3. Organų pažeidimai ir širdies ligos:
Ilgai sėdint raumenys beveik nenaudoja energijos, kraujo tekėjimas yra vangus, kraujas tirštėja, padidėja cholesterolio kiekis. Žmonės sėdintys 8 val. dienoje dvigubai dažniau skundžiasi padidėjusiu kraujospūdžiu ir kitomis širdies ligomis.
4. Aktyvi kasa: Kasa išskiria hormoną insuliną, kurio sėdintis žmogus nepanaudoja taip efektyviai kaip aktyvus žmogus. Nenaudojamas insulinas viršija savo normas ir gali sukelti diabetą.
5. Koju ligos: Prasta kraujo cirkuliacija gali sukaupti skysčius kojose ir taip įtakoti kojų tinimą, venų trombozę ir kitus sutrikimus.
6. Jei neatliekate prevencijos ir sėdite vidutiniškai bent 6val jūs 100% turite raumenyno disbalansą, tonuso sutrikimus. Tai gali būti riboto paslankumo klubai, hipomobilus stuburas, savo funkcijos tinkamai neatliekantys pilvo ir sėdmenų raumenys bei sutrikęs kvėpavimas.
Atsiprašome, jums reikėjo tai priminti. Pastebime kad tai nebelaikoma kaip didelė žala, o tiesiog įprasta dienos veikla. Tikrai suprantama kad tai yra darbo specifika ir tikrai sėdėti tenka ne savo noru.
Norint to išvengti būtina daug eiti! 10tūkst žingsnių tai yra visiškai minimali riba. Gilus patupėjimas kasdien, stuburo mobilumo išlaikymas, viso kūno išilginimas ir aktyvesnis širdies darbas.
Kineziterapija 24/7 informacija
Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai
info@sakiaivsb.lt
8-345-52345
8 - 17 val.
8 - 15.45 val.
Nedirbame
Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga
© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras