Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Akių vokų operacija: kada jos iš tiesų reikia?

Klinikos „Biofirst“ gydytoja oftalmologė–mikrochirurgė Sonata Steponaitytė akcentuoja, kad akių vokų operacija gali būti reikalinga kenčiantiems nuo periferinių regos sutrikimų, vokų patologijų ar kitų būklių, kurios gali trukdyti normaliam matomumui. Plačiau apie akių vokų būkles ir operacijos eigą rašoma klinikos „Biofirst“ pranešime žiniasklaidai.

Trukdo kasdieniam gyvenimui ir darbui

Daugelis pacientų į gydytojo oftalmologo–mikrochirurgo kabinetą ateina dėl estetinių priežasčių, tačiau ne ką mažiau – ir dėl funkcinių. Funkciniai regos sutrikimai, susiję su akių vokų forma ar struktūra, gali turėti įtakos ne tik estetinei išvaizdai, bet ir kasdieniam gyvenimui ar net darbui, pavyzdžiui, vairuotojams.

Taip pat verta paminėti, kad akių vokų operacija gali būti naudinga žmonėms, kurie kenčia nuo įvairių akių vokų defektų, kurie lemia akių dirglumą, išsausėjimą. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl užkritę ar nusileidę akių vokai gali sukelti akių sausumą, yra tai, kad perteklinė oda trukdo akių vokų tinkamam užslydimui per akių paviršių, todėl padidėja ašarų išsiskyrimas arba sumažėja natūralus ašarų plėvės pasiskirstymas ant akių paviršiaus.

Tokiais atvejais akių vokų operacija tampa ne tik kosmetiniu, bet ir medicininiu sprendimu, siekiant pagerinti paciento gyvenimo kokybę bei sugrąžinti geresnę regėjimo funkciją.

Užkritę akių vokai vargina įvairaus amžiaus žmones

Akies vokų pakritimas gali pasireikšti ne tik senstant, bet ir jaunesniems žmonėms. Deja, priežastys gali būti įvairios, įskaitant genetiką, gyvenimo būdą bei individualias kūno savybes.

Vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių akių vokų nusileidimą, yra genetika. Kai kurie žmonės gali turėti genetinį polinkį į ankstyvą akių vokų pakritimą. Antra – gyvenimo būdas ir aplinka. Pavyzdžiui, nuolatinis saulės poveikis (prisimerkimas), žalingi įpročiai, miego trūkumas.

Reikia įvertinti riziką

Akių vokų operacija yra saugi ir veiksminga procedūra, kuri daugeliui žmonių suteikia norimą išvaizdą ir pagerina gyvenimo kokybę. Tačiau, kaip ir bet kuri kita chirurginė procedūra, turi tam tikrų rizikos veiksnių, kuriuos būtina įvertinti.

Nepaisant to, kad akių vokų operacija yra atliekama naudojant pažangias technologijas, atidžiai kontroliuojant procesą, vis dar egzistuoja tam tikra tikimybė susidurti su komplikacijomis: kraujavimu, infekcija ar ilgesniu gijimu dėl, pavyzdžiui, turimų gretutinių ligų.

Pasiruošimas operacijai

Pasiruošimas akių vokų operacijai yra nesudėtingas, nes dažniausiai yra taikoma vietinė nejautra, todėl iki operacijos nereikia riboti suvartojamų skysčių kiekio, galima valgyti. Jei visgi numatoma bendrinė nejautra, gerti ir valgyti draudžiama bent 6 val. iki operacijos.

Kadangi dažnu atveju akių vokų operacijos yra atliekamos su vietine anestezija arba su minimaliu anestezijos naudojimu, skausmas yra labai minimalus. Dažniausiai pacientai jaučia tik nedidelį diskomfortą arba lengvą tirpimą akių srityje, kuris paprastai praeina per kelias valandas po operacijos.

Dėl vairavimo po akių vokų operacijos galioja tam tikri apribojimai. Paprastai pacientams rekomenduojama vairuoti tik tada, kai jie yra visiškai atsigavę ir jų regėjimas yra pakankamai geras. Tai gali trukti nuo kelių dienų iki 1–2 savaičių, atsižvelgiant į paciento sveikimą ir operacijos sudėtingumą.

Nenorintiems chirurginės intervencijos – alternatyvos

Vienas iš alternatyvių variantų yra injekcijos, kurios gali būti naudojamos kai kurioms akių vokų būklėms gydyti, ypač esant mažesniems estetiniams ar funkciniams trūkumams. Dažniausiai tam naudojamos botulino toksino injekcijos ir hialurono užpildai.

Šios procedūros gali būti taikomos siekiant pakelti akių vokų kampučius, užpildyti raukšles, esančias aplink akis. Tokiu būdu yra sukuriamas atviresnio ir ryškesnio žvilgsnio įspūdis. Visgi svarbu pažymėti, kad injekcijos dažniausiai teikia tik laikiną efektą ir gali reikalauti periodinių procedūrų, todėl svarbu pasitarti su specialistu ir nustatyti tinkamiausią gydymo būdą.

Galutinis rezultatas – ne iš karto

Po akių vokų operacijos bent mėnesį negalima šlapinti pjūvio vietos, būtina vengti fizinio krūvio, pirčių ir baseino, tiesioginių saulės spindulių. Pirmą savaitę po operacijos reikia vengti galvą lenkti žemyn, nemiegoti ant šono, nenešioti kontaktinių lęšių. Kol nebus išimti siūlai – nenaudoti kosmetikos. Tai padės išvengti bet kokio voko dirginimo ar infekcijos rizikos.

Daugeliui pacientų dalinis rezultatas gali būti matomas iš karto po operacijos, tačiau norint pamatyti galutinį rezultatą, reikia laiko ir tai gali užtrukti iki 6 mėnesių. Kalbant apie randus – randėjimo procesas priklauso nuo paciento organizmo, bet paprastai randai po operacijos beveik nematomi, nes pjūvis formuojamas į voko raukšlę. Gyjant jis pasislepia ir nušviesėja.

lrt.lt informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content