Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Klausiate – atsakome. Ką daryti įsisiurbus erkei?

Sušilus orams medikai įspėja apie suaktyvėjusias erkes. Šie parazitai yra Erkinio encefalito ir Laimo ligos nešiotojai, todėl svarbu ne tik tinkamai ištraukti erkę, bet ir stebėti, ar nepasireiškia tolimesni simptomai.

LRT.lt portalui Vilniaus Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Simona Dikšienė patvirtino, kad pastebėjus įsisiurbusią erkę reikia reaguoti greitai.

„Kuo greičiau ją pašalinkite, suėmus už jos galvos, kuo arčiau žmogaus odos, lėtai traukiant į viršų. Svarbu stengtis nespausti erkės kūno, kad erkės skrandžio turinys neišsilietų į įsisiurbimo vietą, kas galėtų sukelti infekcijos perdavimą“, – sako S. Dikšienė.

Apėmus panikai nereikia per daug skubėti – žaizdą ir įrankius kruopščiai dezinfekuokite, įsitikinkite, kad įrankis yra sterilus, o tik tuomet atsargiai ištraukite erkę.

„Norint saugiai pašalinti erkę, gali būti naudojamas tiek namuose turimas smulkus pincetas, tiek specialūs traukikliai. Jei yra galimybė, rekomenduojama dezinfekuoti žaizdą turimu antiseptiku arba bent jau nuplauti šiltu vandeniu su muilu“, – teigia šeimos gydytoja.

Ligos požymiai negali išsivystyti akimirksniu, jeigu jaučiate simptomus vos pastebėję erkę, tai gali kilti iš per didelio streso.

Ištraukus vertėtų įsitikinti, kad erkė negyva ir išmesti ją su buitinėmis atliekomis. Vėliau reikėtų pasižymėti datą, kada įsisiurbė erkė, ir aktyviai sekti, ar nepasireiškia šių kraujasiurbių platinamų ligų simptomai.

www.lrt.lt informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content