Šaltuoju metų laikotarpiu uždarose patalpose praleidžiame didžiąją dalį paros laiko. Pasaulio sveikatos organizacija atkreipia dėmesį, kad patalpų oro kokybė žmonėms yra ypatingai svarbi, mat jei patalpų ore gausu virusų, bakterijų, grybelių, įvairių teršalų – rizikuojame susirgti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kad patalpas būtina vėdinti ištisus metus, tačiau šaltuoju sezonu – tai ypač svarbu. Kaip tai daryti tinkamai bei kaip patiems nepabloginti oro kokybės – išsamiai apie tai šiame pranešime.
Vėdinti galima...
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvoje spalio 14–20 d. (42-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis buvo 1252,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, prieš savaitę jis buvo šiek tiek mažesnis – 1210,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis registruotas Utenos apskrityje, didžiausias išliko Vilniaus apskrityje. Epideminis sergamumo lygis, t. y. peržengta 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų, pasiektas Vilniaus miesto savivaldybėje – 1514,92...
Kviečiame senjorus į nemokamas mankštas
Antradieniais ir ketvirtadieniais 10:00 – 11:00 val.
Registracija telefonu: 8 600 19500
Mankštos prasidės gegužės mėnesį, bet raginame registruotis jau dabar
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, kad Lietuvoje žarnyno infekcijomis žmonės serga ištisus metus, tačiau kai kurios iš jų pasižymi ir tam tikru sezoniškumu. Virusinių žarnyno infekcijų atvejų dažniau pasitaiko žiemos-pavasario sezonais. Norovirusai – viena dažniausių gastroenterito (virškinamojo trakto uždegimo) priežasčių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Dėl sezoninio infekcijos plitimo ji dažnai vadinama ,,žiemos vėmimo liga“ arba ,,skrandžio gripu“.
2022 m. buvo užregistruoti 857 norovirusinės infekcijos atvejai, sergamumo...
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad pasibaigus vasarai ir atvėsus orams namuose galime sulaukti neprašytų svečių, ieškančių maisto atsargų – pelių ir žiurkių. O jie – užkrečiamųjų ligų sukėlėjų nešiotojai bei platintojai, kurie gali formuoti gamtinius užkrečiamųjų ligų židinius, todėl labai svarbu graužikus naikinti ir tinkamai prižiūrėti pastatus bei aplinką.
Dažniausios graužikų platinamos ligos
Graužikai gali platinti įvairias užkrečiamąsias ligas, tokias kaip: leptospirozė, jersiniozė, pseudotuberkuliozė, hemoraginės...